Ajalugu 2017-10-30T10:33:50+00:00

VILLA MERI

Ajalugu

Villa Meri on väga hästi säilinud ajaloolise arhitektuuriga majutuskompleks Pärnu kesklinnas Koidula pargi ääres. Kompleks koosneb 1924. aastal ehitatud villast ning 2002. aastal valminud õuemajast.

1924. aastal ehitatud villa muudab ainulaadseks selle ajalooline taust; peamaja lasi ehitada helilooja ja muusikapedagoog Heinrich Meri, kes elas selles majas aastatel 1925-1980. Maja kuulub kultuurimälestiste hulka ühe kauneima Pärnus säilinud juugendstiilis ehitisena. Kultuurimälestiseks arvati see juba aastal 1975.

Maja esialgne kuju, planeering ning paljud sisekujunduselemendid on säilitatud hoone valmimisest tänaseni. Räägitakse, et helilooja Merile jätsid sügava mulje traagilise ja naerva ilmega maskid soome arhitekti Lindgreni kavandatud tollase Vanemuise väikese maja saali seintel, ta olla kirjutanud Lindgrenile ja palunud luba neid oma majal kasutada. See on praegu ka Villa Meri logo.

Villa Meri asub Pärnu kesklinnas rahulikul tänaval, kus kõik eluks vajalik on viie- ning mererand kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel. Suur grillimiseks kohandatud õueala ja laste mängunurk pakuvad suurepärast võimalust meeldivalt ajaveetmiseks sõprade või perega. Õunapuude varjus ning 90-aastase purskkaevu rahustava vulina saatel on võimalik nautida hommikusööki, grillida või nõupidamiste vaheaegadel jalga sirutada.

Villa Meris pakume rendile tuba, korterit, villa maja või tervet kompleksi. Mahutame kuni 45 inimest.

Paremal eelviimasel pildil olevast hoonest on praeguseks ehitatud Villa Meri Õuemaja.

Viimasel pildil Uku Meri, Heinrich Meri pojapoeg ja Villa Meri Perenaine, Pille Perli.

Uku Meri, Heinrich Meri pojapoeg

KIRJUTA MEILE JUBA TÄNA

Ootame Teid külla!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST